TED Kdz. Ereğli Koleji Özel Lisesinde 2017 Mezunlarına Duygusal Veda

Devrim Köktuğ Ekip Arkadaşlarına Teşekkür Etti.
16 Haziran 2017
Zirve Yine TED Meşalesi İle Aydınlanıyor.
14 Temmuz 2017

TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi son sınıf öğrencileri okul bahçesinde düzenlenen görkemli törenle yeni bir geleceğe uğurlandı. 48 öğrencinin diploma aldığı tören kimi zaman güldüren kimi zaman gözleri yaşartan anlara sahne oldu.

2016-2017 Mezuniyet Töreni, öğrencilerimiz Gamze Yıldırım ve Ekin Baran Turan’ın tango gösterisiyle başladı.  TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları Genel Koordinatörü ve Lise Müdürü Ramazan Yıldırım törenin açılış konuşmasında, TED Koleji’nin öğrencilerine birçok vasıf kattığını, genç mezunların da buradan edindikleri birikim ve eğitimle başarılı bir geleceğe yelken açacaklarına inandıklarını söyledi. Öğrenmenin yalnız okul sıralarında değil ömür boyu devam eden bir süreç olduğuna değindi.  Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Çelik ise öğrencilere seslenirken kendilerinin artık büyük ve köklü TED mezunları camiasının birer ferdi olduklarını söyledi. TED kimliğinin özellikle mezun olduktan sonra anlaşıldığına vurgu yaptı.

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Zeynep Sena Şeker ve Kuntay Kayıkçı; arkadaşlarına, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkürlerini sunarken hüznü ve mutluluğu bir arada yaşattılar. Ardından öğrencilerimiz, annelerine şiir eşliğinde sundukları karanfillerle onları bir kez daha duygulandırdı.

Tören derece alan öğrencilerin açıklanması ve ödüllerini almalarıyla devam etti. 2016-2017 öğretim yılı okul birincisi Ali Arda Akkız, ikincisi Zeynep Tandoğan ve üçüncüsü de Barış Özmadenci oldu. Gururun yaşandığı bu anların ardından tüm öğrencilerimiz diplomalarını aldılar ve “Şimdi mezunsunuz.” sözüyle keplerini fırlattılar.

Atatürk

Ansolon