Dünya Rekoru Denemesinde Bizde Varız

Dünyayı İyilik Kurtaracak.
22 Mayıs 2017
Birinci Sınıflarımız Velilerini Hayran Bıraktı.
26 Mayıs 2017
Dünyayı İyilik Kurtaracak.
22 Mayıs 2017
Birinci Sınıflarımız Velilerini Hayran Bıraktı.
26 Mayıs 2017

24 Mayıs 2017 tarihinde Uluslararası Oryantiring Federasyonunun (IOF) Dünya Oryantiring Günü olarak ilan ettiği proje çerçevesinde rekor denemesi yapılmıştır. İlklerin okulu olan TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesinin Oryantiring Kulübü, okulumuz coğrafya öğretmeni Selim BAYRAK’ın organizasyonu ve önderliğiyle ERDEMİR Lojmanlar Bölgesinde bu rekor denemesine katkıda bulunmuştur. Daha önce İstanbul Belgrad Ormanları’nda İstanbul Oryantiring Kulübü işbirliğiyle çıktıkları oryantiring yolculuğu dünya rekoru denemesine katılarak devam etmektedir.
Yaptığımız bu etkinlikle daha çok sayıda çocuk ve genci bu sporla tanıştırmak, halk içinde farkındalık uyandırmak, yetişkinlere de bu sporu tanıtmak amaçlanmıştır. Öğrencilerimiz hem araziyle mücadele etmiş hem de harita okuyup kısa sürede doğru kararlar vererek hedefleri bulmaya çalışmış; mutlu, gülen yüzlerle bu etkinliği tamamlamıştır.
Bizlere bu imkânları sağlayan Vakfımıza ve okul yönetimimize, ayrıca emeği geçen TED Kdz. Ereğli Oryantiring Kulübüne teşekkür ederiz.


Ansolon