Okulumuz ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Hour of Code
16 Aralık 2022
‘Aile Katılım’ etkinlikleri
27 Aralık 2022
Hour of Code
16 Aralık 2022
‘Aile Katılım’ etkinlikleri
27 Aralık 2022

Okulumuz ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi arasında ‘Bilim İnsanı Yetiştirme Programı’ (BİYP) kapsamında bugün iş birliği protokolü imzalandı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ve TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürü Funda Makas’ın katılımıyla imzalanan protokol kapsamında ortak bilimsel etkinlikler, projeler ve laboratuvar çalışmalarının planlandığı bildirildi.

Protokol sonrası Rektörlük makamında Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile görüşen TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürü Funda Makas’a, TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesini temsilen Lise Müdür Yardımcısı Gönül Özkıycı, Okul Psikolojik Danışmanı Mert Yavuz ve BİYP Koordinatörü Kübra Hastürk eşlik etti.

Protokol sonrası konuşan Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak eğitim alanında yapılan iş birliklerini çok kıymetli bulduklarını ifade etti. Özölçer, TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi ile yapılan iş birliğinin hem üniversite hem de lise öğrencileri için hayırlı olmasını temenni etti. Bu protokol ile TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi iş birliğinde önemli proje ve çalışmalara imza atacaklarını dile getiren Rektör Özölçer, bir yükseköğretim kurumu olarak lise öğrencilerinin eğitimini zenginleştirmeye katkı sunacak olmanın kendilerini şimdiden heyecanlandırdığını sözlerine ekledi.

TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürü Funda Makas Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile yapılan protokolün önemine vurgu yaparak eğitim standartlarını çağdaş seviyelere taşıma misyonu ile çıktıkları yolda çalışmalarına bir yenisini daha eklediklerini ifade etti. Makas, “Şehrimizin eğitim lokomotifi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile ortak hedefler doğrultusunda protokolümüzü imzaladık ve BİYP kapsamında yapmış olduğumuz bu iş birliği ile lise öğrencilerimizi bilgi ve bilimin ışığında üniversite ile erken yaşta buluşturuyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Yaklaşık bir saat süren görüşme, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

#tedkdzereğlikoleji
#tedliolmakayrıcalıktır
#eğitimdeğiştirir
#ted


Ansolon