​TED Kdz. Ereğli Koleji Tanıtım Günlerimiz Yoğun İlgi Gördü.

Matematik ve Biz Etkinliği
24 Mart 2017
Kariyer Günlerimiz Sezen YÜCE İle Devam Etti.
29 Mart 2017
Matematik ve Biz Etkinliği
24 Mart 2017
Kariyer Günlerimiz Sezen YÜCE İle Devam Etti.
29 Mart 2017

        Tanıtım etkinliğimiz büyük ilgi gördü. Tanıtım günlerimizde; Okul Öncesi, 1, 2, 3, 4. sınıflar, İngilizce ve Almanca dil programları, TEOG-YGS-LYS süreçleri, müzik, spor, görsel sanatlar, dans, bale etkinlikleri, 5, 6, 7. Sınıflar; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi sunumları, eğitim – öğretim programları, laboratuvar çalışmaları, okulumuzun başarıları hakkında bilgiler verildi.

TED Kdz. Ereğli Koleji, tanıtım günleri etkinlik program akışı sırasıyla şöyle gerçekleşmiştir:

Okul Öncesi Etkinlikleri:
miniTED’e gelen küçük misafirlerimizle Tangram, Origami, düşün çiz, TED Koleji tacı, sürprizli sanat etkinlikleri yapıldı. Miniklere el kaslarını geliştirmek için oyun hamurları ile eğlenceli şekiller oluşturuldu. Minik misafirlerimizin eğlenceli ve bilgili dakikalar geçirmesi sağlandı. Anasınıfımızın proje tabanlı eğitim programları hakkında bilgiler verildi.

Anasınıfı İngilizce Etkinlikleri:
miniTED adaylarıyla kesme yapıştırma, boyama, TEDDY ile buluşturma etkinliği yapıldı. Miniklerle öğretmenlerimiz, oyun hamurlarıyla İngilizce karakterler oluşturdular. Minikler karakterleri de kendi hayal dünyalarında şekillendirdiler. TED’de İngilizce öğrenmenin keyfini yaşadılar.

1, 2, 3, 4. Sınıflar Eğitim Öğretim Programları:
Okulumuzun 1, 2, 3, 4.sınıflarında akademik ve sosyal gelişim açısından ayrıcalıklı olarak hangi çalışmaların yapıldığı, bu sınıflarımızda hangi becerileri kazandığı hakkında bilgiler verilmiştir. Ayrıca etüt saatlerinde okul çıkışı 16.00-17.00 arası öğrencilerimizle ödev tamamlama pekiştirici çalışmalar yapma, sosyal etkinlik gibi çok verimli çalışmaların nasıl yapıldığı hakkında sunumlar yapıldı. Her sınıf düzeyinde yılda 2 defa sosyal sorumluluk projesinin nasıl yapıldığını anlattılar.

1, 2, 3, 4. İngilizce Etkinlikleri:
İngilizce Programlar, MUN Kulüp, Cambridge sınavları hakkında bilgiler verildi. İngilizce sunumlar yapıldı.

5, 6, 7. Sınıflar Branş Öğretmenlerinin Sunumu:
5,6,7. sınıfa giren(Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) branş öğretmenlerimiz, ders programları hakkında sunumlar yaptı. Fen Bilimleri öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, Fen Bilimleri laboratuvarında basit devreler, öz kütle karşıtı, kimyasal deneyleri; gelişmiş LCD ekranlı elektronik bio mikroskoplarla gerçekleştirdiler.

Uygulamalı Dersler; Resim, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Dans Etkinlikleri:
Müzik: TED adayları, müzik dalında; piyano, gitar, keman, yan flüt, trompet, trombon, tuba, suzafon, klarnet, saksafon gibi müzik aletlerini tanıdılar. Müzik aletlerine dokunmanın ve çalmanın mutluluğunu yaşadılar.

Beden Eğitimi: Jimnastik, voleybol, basketbol, tenis istasyonlarında öğrenciler spor yapmanın keyfine vardılar.

Dans/Bale: TED adaylarımız, onlar için hazırlanan bale ve dans gruplarının etkinliklerini izlediler. Misafirlerimiz, gruplarının içerisine katılarak özgünce dans ettiler.

Görsel Sanatlar: TED adaylarıyla sanat atölyemizde, akrilik ve tual çalışması yapıldı. Minikler, boyamanın ve resim yapmanın tadına vardılar.

TEOG-YGS-LYS Süreçleri ve Öğrenci kontrolleri: 8. sınıf ve 12. sınıfta uygulanan sınav süreçleri hakkında bilgiler verildi. TEOG-YGS-LYS,  başarıları hakkında sunumlar yapıldı. 8. ve 12. Sınıf danışmanlık ve öğrenci takibi hakkında çalışmalar aktarıldı.

Danışmanlık Sistemi: Öğrencilerimizin akademik ve sosyal süreçlerinde başarılı olmalarını sağlamak için kurduğumuz danışmanlık sistemi hakkında bilgi verildi.

1 Nisan 2017 Cumartesi günü 10.00 – 14.00’da yapılacak olan tanıtım günü etkinliğine tüm Ereğli halkı davetlidir.


Ansolon